29 kwietnia miało miejsce zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych. Zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli zgromadzonych w auli szkolnej przywitali: pani Beata Kryńska i pan wicedyrektor, Marek Magdziak. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru szkoły nowym członkom pocztu sztandarowego z klas II przemówienia wygłosili: Dyrektor liceum, pan Tomasz Dziumak, Kierownik Referatu w Wydziale Edukacji, pani Renata Kochanowicz, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Artur Derdziak, Przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Hamielec, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Karol Mazurek. Natomiast w imieniu trzecioklasistów głos zabrał Przemysław Wołoszyn. Kolejna część uroczystości to wręczanie nagród za sukcesy w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich, osiągnięcia sportowe, świadectwa z wyróżnieniem, wzorową frekwencję oraz pracę społeczną. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów.

Na wesoło pożegnali swoich starszych kolegów uczniowie: Magda Godryk 2h, Magda Figiela 2b, Małgorzata Śmigielska 2c, obsługa techniczna: Michał Kotek 1d, Norbert Szpytman 1d, Łukasz Bajda 3d, Sebastian Barszczak 3d.

Po krótkiej części artystycznej, nad przygotowaniem której czuwał pan Jacek Betleja, uczniowie klas III udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie odebrali świadectwa ukończenia szkoły i pożegnali się z wychowawcami.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości!

Poniżej lista osób nagrodzonych za sukcesy w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich:

Marcin Hamielec (III g)

• Laureat X miejsca Olimpiady Tematycznej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950 Od strzelców i legionistów do żołnierzy wyklętych"”- 2013/2014
• Laureat LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym-2014/2015
• Finalista XLI Olimpiady Historycznej – 2015/2016
• Laureat VIII miejsca XLII Olimpiady Historycznej – 2015/2016

Bruździńska Patrycja (III a)

• Laureatka III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki
• Laureatka III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki.
• Dwukrotna finalistka: XXIX oraz XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała;
• Finalistka XV Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.
• Laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Odważ się być mądrym”.

Oliwia Gefert (III b)

• Finalistka XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Zuzanna Segiet (III b)

• Finalistka XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Mateusz Bereźnicki (III b)

• Wyróżniony finalista VII Podkarpackiego Konkursu Chemicznego-2014/2015

Dominika Nazimek (III c)

• Finalistka etapu centralnego XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

Maciej Bielech (III d)

• Finalista IV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@tando
• Laureat III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki - 2015/2016
• Finalista XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała- 2015/2016

Marta Taźbirowska (III g)

• Finalistka VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” – 2013/2014

Broda Karolina (III a)

• Finalistka XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Andrzej Gierlak (III a)

Filip Lipiński (III a)

• Wyróżniony finalista XXIX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała;
• Dwukrotny finalista: XXX oraz XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Grzegorz Małek (III a)

• II miejsce w Konkursie Akademii Inwestora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Filip Derba (III a)

• Finalista XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Odważ się być mądrym”.

Małgorzata Babiarczyk (III b)

• Finalistka III etapu VIII Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Jakub Jaciów (III b)

• Udział w III etapie VIII Podkarpackiego Konkursu Chemicznego