Szkolne Koło Caritas przy współpracy z Kołem Ekologów uczestniczyło w kolejnej edycji akcji: „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”. Wolontariusze z naszej szkoły sprawnie i z uśmiechem na twarzy pomagali w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia. W zbiórce surowców rywalizowała młodzież przemyskich szkół, która walczyła o nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności Słowaka udało nam się zająć II miejce. Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w osiągnięciu tego sukcesu.

Akcja miała na celu promowanie selektywnej zbiórki odpadów wtórnych, szerzenie świadomości w zakresie recyklingu odpadów, a w szczególności opakowań szklanych, z tworzyw sztucznych, makulatury, zużytych baterii, żarówek oraz elektrośmieci.

Szczególną uwagę publiczności zwracała wystawa prac plastycznych przygotowana z surowców wtórnych przez wychowanków przemyskich przedszkoli i szkół podstawowych, pokaz mody ekologicznej oraz konkurs na najpiękniejszą - ekologiczną Marzannę. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych. W akcji pomagało wielu wolontariuszy z I LO, którym pragnę bardzo podziękować – Angelika Pawłowska, Martyna Hamryszczak, Agata Struś, Marta Taźbirowska, Wiktor Kozik, Katarzyna Wielgosz, Nina Romanko, Kamila Cyrnek, Angelika Grendus, Kinga Kroczek, Dominik Plizga, Ela Ratuszny, Agnieszka Sitnik, Izabela Sosnowska, Justyna Budnik , Ewa Mróz , Anna Zarańska, Adrian Styś, Izabela Żółtowska, Konrad Latusek, Bartłomiej Pieróg, Karol Mazurek, Jakub Makar, Filip Kondro, Damian Lichota, Paweł Żurawski.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć