Zbadano jakość naszej pracy.

W dniach od 2 do 15 lutego 2011 r., decyzją Podkarpackiego Kuratora Oświaty, zostało przeprowadzone badanie jakości pracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Działanie to, w nomenklaturze oświatowej zwane całościową ewaluacją zewnętrzną, miało odpowiedzieć na pytanie: w jakim stopniu nasza szkoła spełnia założenia polityki oświatowej państwa? Zespół wizytatorów kuratoryjnych, w trakcie prowadzonej ewaluacji, zebrał informacje niezbędne do ustalenia poziomu jakości pracy szkoły. Pochodziły one z dokumentów szkolnych, analizy wyników egzaminów maturalnych i z obserwacji zajęć lekcyjnych. Wizytatorzy przeprowadzili także szereg ankiet i wywiadów skierowanych do uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji zewnętrznych.

W wyniku przeprowadzonego badania powstał raport zawierający szczegółowy opis działań realizowanych przez szkołę w różnych obszarach jej działalności. Treści zawarte w ww. raporcie wskazują na wysoki i bardzo wysoki poziom spełnienia przez szkołę wymagań określonych prawem oświatowym. Potwierdzają bardzo dobry poziom pracy dydaktycznej i wychowawczej prowadzonej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Informacje pozyskane podczas przeprowadzonego badania ewaluacyjnego będą obiektem kolejnych analiz, a wypływające z nich spostrzeżenia przełożą się na konkretne działania zmierzające do dalszego rozwoju szkoły.

Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z treścią raportu - pobierz (40 Mb)

Tomasz Dziumak - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu