Zostań dawcą szpiku!

24 marca br w auli szkolnej uczniowie klas maturalnych spotkali się z lekarzem Pawłem Kowalem z Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Celem spotkania było poinformowanie uczniów o możliwości dołączenia do grona potencjalnych dawców szpiku. Pan Kowal w sposób przystępny przekazał licealistom wiedzę na temat białaczki, a także przeszczepu szpiku kostnego, który może uratować życie cierpiącym na tę chorobę oraz inne choroby krwi i nowotwory.

Prelekcja miała związek z rekrutacją potencjalnych dawców szpiku przeprowadzoną przez Szpital Wojewódzki w dniu 27 marca.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć