Zwycięstwo recytatorów ze "Słowaka"

W związku z przypadającą 90. rocznicą Odzyskania Niepodległości, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu we współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną zorganizował 3 listopada 2008 r. konkurs pod hasłem W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE POLSZCZYŹNIE.

Adresowany był do uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjalnych i cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu recytatorów, w tym jedenastu uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik podczas swojego wystąpienia zaprezentował dwa dowolnie wybrane utwory (poetyckie lub prozatorskie) powstałe w latach 1918 - 1939. Nasi recytatorzy zaprezentowali się najlepiej, o czym świadczy fakt, iż to do nich trafiły wszystkie nagrody.
  • I miejsce Justyna Przybylska kl. I c
  • II miejsce Dominika Oleszek kl. I c
  • III miejsce Konstancja Sawicka kl. I c, Przemysław Wilk kl. I g
Wyróżnienia otrzymali:
  • Wojciech Janusz kl. I c
  • Wioletta Witkowska kl. I c
  • Joanna Stadnik kl. I g
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych występach! Uczniów z klasy I c przygotowała mgr Aneta Bednarczyk, zaś I g mgr Monika Cebeńko.

Aneta Bednarczyk