• Job shadowing w IES Mare Nostrum w Alicante

W dniach 2.06. - 9.06.2019. dyrektor szkoły, pan Tomasz Dziumak, nauczycielka języka angielskiego, pani Renata Pobidyńska oraz nauczycielka języka niemieckiego, pani Agnieszka Organ wzięli udział w warsztatach job shadowing w hiszpańskim mieście Alicante. Program pobytu był bardzo urozmaicony. Codzienne hospitacje lekcji w szkole IES Mare Nostrum były doskonałą okazją do poznania hiszpańskiego systemu szkolnictwa.

Program Erasmus+

W ramach programu Erasmus+, a jednocześnie projektu „Słowak-Twój krok ku lepszej przyszłości”, nauczyciel języka niemieckiego, pani Agnieszka Organ uczestniczyła w dniach 17- 24 lutego 2019 r. w kursie językowym „Interkulturelles Deutsch- Lernen und Lehren”. Kurs odbył się w Winsen koło Hamburga w Niemczech. Jego program obejmował: hospitacje lekcji, obserwowanie zajęć doskonalących w szkole dla dorosłych, wizyty w lokalnych instytucjach oraz ćwiczenia praktyczne z lektorami języka niemieckiego.

Liga Lekkoatletyczna – finał wojewódzki

W dniu 23.05.2019r. w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki w Lidze Lekkoatletycznej z udziałem reprezentacji naszej szkoły. Odmłodzony zespół Słowaka wsparty absolwentkami zajął ostatecznie 9 miejsce w województwie. Liderką zespołu była Magdalena Golec z klasy 1e, która skokiem w dal na odległość 5,19 zdobyła 95pkt.

Dzień Dziecka z TPD

Corocznym zwyczajem uczniów naszej szkoły stała się pomoc podczas obchodów Dnia Dziecka organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Przemyśla. W tym roku, w niedzielę 2 czerwca w działania TPD zaangażowali się uczniowie klasy 1c: Katarzyna Juźwik, Marek Hamryszczak, Karolina Cielniak, Natalia Kuniec, Aleksandra Łygan, Karolina Bijan, Natalia Malicka, Marlena Górka, Michał Halat, Wiktoria Rodzeń, Karolina Flader i Kamila Brzostowska. Podzieleni na grupy spacerowali po przemyskich ulicach z koszami pełnymi słodyczy oraz puszkami, zbierając datki od mieszkańców miasta na działalność TPD, a także zachęcając do odwiedzenia rynku pełnego atrakcji dla dzieci. Na zakończenie udali się na poczęstunek. Popołudnie minęło w miłej atmosferze i było pełne satysfakcjonującej pracy.

Jak co roku, Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych nagrodziło zdolną młodzież województwa podkarpackiego. Wyróżnienie to spotkało 25 najlepszych uczniów na Podkarpaciu - po jednej osobie z każdego powiatu. Za najzdolniejszego ucznia powiatu przemyskiego uznano Jakuba Kowalczyka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Nagroda została wręczona podczas uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie, w dniu 24 maja 2019 roku.

Jakub Kowalczyk, licealista o dorosłości

Z okazji Dnia Dziecka uczeń klasy II e Jakub Kowalczyk udzielił wywiadu dla Radia Rzeszów. Jakub jest laureatem XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureatem II miejsca Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, finalistą LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, uczestnikiem finału XIV Olimpiady Przedsiębiorczości oraz finalistą Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Jana. Marszała. Jest również laureatem konkursu myOXperience. Od października 2018 r. Jakub kieruje działaniami Samorządu Uczniowskiego I LO.

Podczas dziesiątej jubileuszowej edycji Pikniku Naukowego Dzień Nauki w przepięknej scenerii starodrzewu zespołu pałacowego Pałacu Lubomirskich, siedziby PWSW w Przemyślu, punktualnie w samo południe na scenie głównej miał miejsce finał i wręczenie nagród w V Międzynarodowym Konkursie Fotografii i Projektowania Graficznego. Dzięki organizatorom Konkursu – PWSW w Przemyślu oraz I LO w Przemyślu przy niezawodnym wsparciu naszych sponsorów głównych Infores PoBo Sp. z o.o. S.K. oraz Order of Code Sp. z o.o. celebrowaliśmy wręczenie nagród.

Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym

17 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym miał miejsce Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Zainteresowanie było ogromne: szkołę odwiedziło około 740 osób. O godzinie 9.00 rozpoczął się program dnia otwartych drzwi dla uczniów klas trzecich gimnazjum, a o godzinie 11.00 – dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych.

Konkurs organizowany był przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu - Instytut Sztuk Projektowych wraz z I Liceum ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Jury konkursu na swoim posiedzeniu w dniu 20 maja 2019, po zapoznaniu się z nadesłanymi na konkurs materiałami, postanowiło przyznać następujące nagrody:

W dziedzinie fotografii cyfrowej:
    I miejsce: Jan Schontag
    II miejsce: Patrycja Czop
    III miejsce: Sebastian Bundyra

Przez tydzień miałam okazję uczyć się, spotykać z ciekawymi ludźmi, zwiedzać piękne miejsca i mówić w moim ukochanym języku obcym. Jak to się stało? W naszej szkole realizujemy projekt „Słowak- Twój krok ku nowoczesnej Europie”. Jest on finansowany w ramach programu Erasmus+. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej nauczyciele mogą uczestniczyć w kursach i odwiedzać inne szkoły za granicą. Po co? Oczywiście, aby zdobytą wiedzę przekazywać uczniom.

Subscribe to I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu RSS