• Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci emerytowanej nauczycielki naszej szkoły Pani Profesor Anny Ferenc. Żegnamy osobę oddaną sprawom młodzieży, jej edukacji i wychowaniu. Zapamiętamy Ją, jako dobrego człowieka pełnego energii, życzliwości i uśmiechu. Rodzinie i przyjaciołom przekazujemy wyrazy współczucia i wsparcia.

Matura 2021 - nowe wymagania egzaminacyjne

W 2021 r. egzaminy: ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Szczegóły rozporządzenia w linku - men.gov.

Stypendia dla naszych uczniów

Zostały przyznane stypendia Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. Wśród stypendystów znalazło się troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

Michał Dyrda z klasy 2 eg otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej, znajdując się w gronie 34 uhonorowanych w ten sposób uczniów z Podkarpacia. Uzyskał on dwa tytuły finalisty - Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak organizować czas i osiągać planowane cele? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych? Odpowiedzi na te pytania uczniowie znajdą w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD „Techniki nauki”. Programy prowadzą eksperci, trenerzy i wykładowcy, którzy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Projekt to efekt współpracy koncepcyjnej MEN i TVP. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie - vod.tvp.pl.

Jak świętować 11 listopada?

W tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiczną, warto świętować 102. rocznicę odzyskania niepodległości w domu. O godzinie 12.00 można włączyć się w Akcję „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewać hymn państwowy, jednocząc się z innymi, śpiewającymi w tym samym czasie. Można będzie wysłuchać w tym czasie „Mazurek Dąbrowskiego” w różnych stacjach radiowych, czy telewizyjnych. Więcej o akcji pod linkiem:

Niepodległa do Hymnu 2020

Biuro Programu „Niepodległa” umożliwia dostęp do wielu wydarzeń online. Już od godziny 12.00 Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu będzie transmitowany na żywo w Internecie – zaraz po wspólnym odśpiewaniu hymnu. Wystarczy wejść np. na stronę www.niepodlegla.gov.pl/festiwal i uruchomić transmisję. W ramach programu odbędą się ciekawe koncerty, wystąpią np. Organek, Mioush.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. W jej progi co roku wstępują przedstawiciele kolejnych pokoleń młodych, zdolnych i ambitnych uczniów. Jednak odczuwalną od dziesiątków lat bolączką liceum był brak zaplecza sportowego dostosowanego do aktualnych standardów oświatowych oraz liczby uczniów - obecnie to ponad 750 licealistów. Dotychczasowa sytuacja odchodzi w niepamięć, co z wielką radością należy zakomunikować wszystkim zainteresowanym osobom.

W wrześniu rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim - szkolne imprezy turystyczne. Pierwszą w kalendarzu jest rajd Orłowicza. W tym roku odbył się on 26.09. Przejechaliśmy autobusem do Krzywczy, skąd skręciliśmy w stronę Średniej. Była to wędrówka zielonym szlakiem Pogórza Dynowskiego. Wyruszyliśmy z miejscowości Średnia leśną drogą na wschód w kierunku Łętowni. Szlak wiódł przez wzniesienia Pogórza: Bukowy Garb(428 m n. p. m), Karczmarową (407 m n. p. m) i Stojałów (376 m n. p. m). Szliśmy głównie lasem, który o tej porze roku zaczyna przyjmować różne kolory.

Wśród 24 najlepszych maturzystów w Polsce...

...znalazł się Michał Jarosz, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu. Potwierdzeniem uzyskania bardzo wysokich wyników egzaminu maturalnego jest tytuł laureata projektu „Matura na 100 procent”. Organizatorem projektu jest Fundacja „Zawsze Warto” z Krakowa przy wsparciu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 25 września br. w Katowicach odbyła się gala finałowa, na której, z powodu epidemii, obecna była symboliczna reprezentacja maturzystów z najlepszym wynikiem, pozostali mogli w niej uczestniczyć zdalnie.

Pasowanie uczniów klas pierwszych na licealistę

Co roku we wrześniu ma miejsce uroczystość pasowania na ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu. Tradycyjnie jest ona połączona z wręczeniem nagród i stypendiów uczniom oraz absolwentom. Tegoroczni pierwszoklasiści wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły wzięli udział w tej ceremonii w piątek, 25 września.

STYPENDIA PREZYDENTA PRZEMYŚLA ROZDANE

Po raz kolejny, chociaż w tym roku bez artystycznej oprawy, Prezydent Miasta Przemyśla – Wojciech Bakun wręczył uzdolnionej młodzieży przemyskich szkół stypendia za rok szkolny 2019/2020. Są one przyznawane uczniom za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną, tegoroczna uroczystość przebiegła w trzech etapach według ustalonego harmonogramu. W krótkim przemówieniu do uczniów, Prezydent Miasta wyraził zadowolenie, że tak wielu uczniów odnosi sukcesy w różnych dziedzinach naukowych i artystycznych, a także życzył dalszych osiągnięć i ponownego spotkania za rok. Po wręczeniu wyróżnień, Prezydent zaprosił obecnych do wspólnych zdjęć grupowych jak i indywidualnych. Wydarzenie miało miejsce 18 września br. w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Subscribe to I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu RSS