• Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu miała miejsce w dniu 4 września 2017 roku.

 • Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

  W dniu 21 września 2017r. na Zamku Kazimierzowskim odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Przemyśla za wybitne wyniki w nauce.

 • Hymn szkoły

  Hymn szkoły do słów wiersza Juliusza Słowackiego „Testament mój”.

 • Najlepsze Licea i Technika – Ranking 2018

  Przewodniczący Kapituły Rankingu - prof. dr hab. Jan Łaszczyk – w związku z ogłoszeniem tegorocznych wyników zwrócił uwagę, że „ ... od pracy szkoły zależą w znacznej mierze przyszłe losy wielu przedstawicieli młodego pokolenia”. Idąc za tym stwierdzeniem należy uznać, że dobra szkoła pomaga uczniom odkryć i rozwinąć swoje zdolności oraz osiągać wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych czy sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Celem Rankingu Perspektyw jest, między innymi wskazywanie tych szkół, które robią to najlepiej i najskuteczniej.

  Ia i Ib we Lwowie

  22 stycznia klasy Ia i Ib wyruszyły na wycieczkę historyczną do Lwowa. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Katarzyna Harasimowicz –Gąska, pani Anna Szopa, pani Beata Kryńska, pani Elżbieta Buć, pan Mariusz Fudała, natomiast przewodnikiem był pan Michał Thier. Uczniowie mieli nie tylko zwiedzić wspaniałe miasto, ale też oddać hołd uczestnikom Powstania Styczniowego, w tym dniu przypadła 155 rocznica rozpoczęcia zrywu narodowego. Wyruszyliśmy o szóstej rano. Po przybyciu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie od grekokatolickiej katedry pod wezwaniem świętego Jerzego, a w szczególności od krypt, w których chowano grekokatolickich biskupów. Następnie wyruszyliśmy na Cmentarz Łyczakowski, który jest dla Polaków ważną częścią tego miasta.

  STUDNIÓWKA 2018

  Tegoroczna studniówka uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce 20 stycznia w Jaśminowym Dworze w Rokietnicy. Po wykonaniu zdjęć klasowych z wychowawcą i dyrekcją, około godziny 19.00 bal został oficjalnie rozpoczęty. Julia Szczęsna, uczennica klasy IIIc oraz Paweł Oleszek z klasy IIIe , przywitali przybyłych gości, a wśród nich: Prezydenta Miasta Przemyśla, pana Roberta Chomę, Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego, pana Tomasza Dziumaka, Wicedyrektora, pana Marka Magdziaka, Grono Pedagogiczne, rodziców, w szczególności Komitet Organizacyjny studniówki, wszystkich zaproszonych gości oraz maturzystów. Następnie zabrali głos Przewodniczący Komitetu Studniówkowego, pan Witold Flader oraz Prezydent Miasta Przemyśla. Wychowawcy otrzymali wiązanki kwiatów, a także piękne życzenia od swoich uczniów. Tę część uroczystości zamknęło przemówienie Dyrektora, pana Tomasza Dziumaka, który zakończył słowami : „Poloneza czas zacząć”.

  Noworoczny Turniej Badmintona

  W dniu 8.01.2018r w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Noworoczny Turniej Badmintona. Wzięli w nim udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Turniej otworzył Dyrektor, Tomasz Dziumak. Następnie odbył się pokazowy mecz deblowy w wykonaniu Panów Dyrektorów: Tomasza Dziumaka i Marka Magdziaka. Zagrali oni w przeciwnych drużynach, mając za partnerki utytułowane zawodniczki: Klaudię Kordek i Katarzynę Domagalską.

  Spotkanie opłatkowe

  22.12.2018r. o godz.17.30 odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym uroczyste spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, absolwentów i uczniów. Wigilijne spotkanie w szkole uświetnił występ szkolnego chóru, który pod przewodnictwem Małgorzaty Świetlickiej i w jej aranżacji zaśpiewał kolędy i pastorałki. Chórowi towarzyszyli muzycy: Aleksander Mokrauz, Julia Oponowicz – skrzypce, Julia Solak – aktówka, Konrad Zatoka - tuba, Gabriela Pilch – pianino.

  Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

  Michał Ekiert, uczeń klasy 2e, odebrał przyznane mu stypendium Prezesa Rady Ministrów.
  Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyło się 19 grudnia 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom (szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy mają wyniki co najmniej dobre.

  Z głębokim żalem zawiadamiamy...

  „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”
  Wisława Szymborska "

  Z głębokim żalem zawiadamiamy,
  że 29 grudnia 2017 roku
  odszedł od nas Przyjaciel, uczeń klasy III a
  Remigiusz Chorzępa

  W tych trudnych chwilach słowa wsparcia oraz wyrazy
  głębokiego współczucia i szczere kondolencje
  Rodzinie
  Składają: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Społeczność Uczniowska
  I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu

  Młodzieżowa Rada Miasta Przemyśla

  W dniach 7 i 14 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyły się pierwsze posiedzenia Młodzieżowej Rady Miasta Przemyśla III kadencji. Członkowie Rady złożyli ślubowanie. W trakcie obrad wyłoniono skład Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Przemyśla III kadencji. Przewodniczącą MRMP została Zuzanna Szott, uczennica klasy IIa naszego liceum. Młodzieżowa Rada Miasta Przemyśla III kadencji liczy 21 osób z przemyskich szkół i uczelni. Gratulujemy Zuzannie i życzymy sukcesów w realizacji wytyczonych celów !

  Szkolny Koncert Kolęd i Pastorałek

  22.12.2017 r. odbył się Szkolny Koncert Kolęd i Pastorałek. Był to kolejny koncert zorganizowany przez SU w ramach cyklu Raz Dwa Słowak Gra. W koncercie wzięły udział klasy pierwsze i drugie oraz dwie klasy trzecie. Dziękuję wszystkim klasom i ich wychowawcom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do koncertu oraz za to, że to dzięki Wam można było w tym dniu cieszyć się miło przedświąteczną atmosferą.

  W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa I b, w kategorii klas drugich – klasa II b, zaś w kategorii klas trzecich zwycięzcami okazały się dwie klasy, które wystąpiły – klasa III a i klasa III f.

  W poniedziałek 11 grudnia 2017 r. w auli edukacyjnej przy siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, w którym brała udział młodzież naszej szkoły. Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych znalazło się troje uczniów „Słowaka”:
  Gabriela Adamczyk (kl.1a) zajęła II miejsce,
  Magdalena Konopka (kl.1c) wyróżnienie,
  Mateusz Masza (kl.2d) wyróżnienie.
  Zwycięskie fotografie można było obejrzeć na przygotowanej wystawie pokonkursowej. Gratulacje dla laureatów!

  Strony

  Subscribe to I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu RSS