Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W dniach 30.09-08.10.2003 gościliśmy w Przemyślu nauczycieli i uczniów z niemieckiej szkoły w Paderborn. To pierwsze nasze wspólne spotkanie organizowane w ramach uczniowskiej wymiany pomiędzy I LO i Gymnasium Schloss Neuhaus. Grupa niemiecka liczyła 10 uczniów, a opiekę nad nimi sprawowały nauczycielki: Claudia Hamann i Simone Stute.

Goście z Niemiec zakwaterowani zostali w domach uczniów i nauczycieli „Słowaka”. W czasie swojego pobytu w Przemyślu mieli okazję poznać nasze zwyczaje i codzienne życie. Po uroczystym powitaniu w I LO grupa niemiecka zwiedziła naszą szkołę, a dwa dni później wzięła udział w lekcjach. Pierwsze dni upływały nam na poznawaniu się podczas wspólnego spotkania na ognisku w Wapowcach, zwiedzania naszego miasta oraz wycieczki do Krasiczyna. Piątego dnia grupa polsko-niemiecka miło spędziła czas na wycieczce w Bieszczadach, podczas której zwiedziła Solinę, Ustrzyki Górne i zdobyła Połoninę Wetlińską. Aby zapoznać gości bliżej z polskimi tradycjami, zaprosiliśmy ich na degustację naszych potraw narodowych. Na drugi dzień po „takiej uczcie” zaproponowaliśmy naszym niemieckim znajomym rajd po Twierdzy Przemyśl oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne. Ważnym punktem programu było spotkanie z Prezydentem Miasta Przemyśla w Urzędzie Miejskim. W przedostatni dzień młodzież polsko-niemiecka bawiła się wspólnie na dyskotece, a nazajutrz udała się wraz z opiekunami na jednodniową wycieczkę do Krakowa, która niestety była już ostatnim punktem programu naszej pierwszej wymiany.

Podczas tych kilku wspólnie spędzonych dni nawiązały się pierwsze przyjaźnie między polskimi i niemieckimi uczniami, którzy z pewnością wiele się od siebie nauczyli, a naukę tę będą kontynuować już w czerwcu podczas kolejnego wspólnego spotkania, tym razem w niemieckim Paderborn.

Opracowała: mgr Justyna SzolcLista uczestników wymiany Przemyśl-Paderborn 2003/2004

Lp. Imię i nazwisko gościa Imię i nazwisko opiekuna
Uczniowie:
1. Ferdinand Benesch Rafał Wojnarowicz
2. Svenja Burghart Monika Storek
3. Lilija Faist Maria Margańska
4. Hendrik Granziero Michał Musiał
5. Tobias Grollmann Jakub Tomusiak
6. Julian Hamann Łukasz Hołota
7. Daniel Labusch Michał Bar
8. Jennifer-Nicole Mazur Magdalena Fejdasz
9. Stefan Pielsticker Marek Wojna
10. Marco Schmidt Sławomir Wójcik
Nauczyciele:
1. Claudia Hamann Ewa Musiał
2. Simone Stute Monika Szozda


Galeria


Powrót