W dniach 24-29 września 2005r. gościliśmy w Przemyślu nauczycieli i uczniów z naszej partnerskiej szkoły Gymnasium Schloss Neuhaus w Paderborn. To było już nasze trzecie spotkanie. Niemiecka grupa liczyła 23 uczniów pod opieką nauczycielek: Melanie Schlesiger i Kathrin Morhenne.

W pierwszych dniach pobytu goście mieli okazję zwiedzić nasze miasto i wziąć udział w lekcjach w I LO. Grupa polsko-niemiecka chętnie bawiła się wspólnie na dyskotece oraz rywalizowała ze sobą podczas meczu piłki nożnej. Ważnym punktem programu była wycieczka nad Solinę, do Sanoka i Ustrzyk. W przedostatni dzień goście i gospodarze zwiedzili wspólnie zamek w Krasiczynie i wzięli udział w pożegnalnym ognisku.

Nazajutrz rano grupa niemiecka wyruszyła w drogę powrotną do domu. Pożegnaniom i uściskom nie było końca. Kolejne spotkanie obu grup będzie miało miejsce w czerwcu 2006r. w Paderborn.

Opracowała: mgr Justyna Szolc

Lista uczestników wymiany Przemyśl-Paderborn 2005/2006