I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.
Nabór do klas pierwszych – rok szkolny 2013/2014.

1. Szkoła oferuje nauczanie w systemie klasowym. Wyboru klasy uczniowie dokonują na etapie naboru do liceum.
  2. Szkoła oferuje nauczanie od 2 do3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Nauczanie przedmiotów na poziomie rozszerzonym realizowane jest w cyklu trzyletnim.
  3. Szkoła proponuje nabór i nauczanie w siedmiu klasach pierwszych:

4. A. Klasa matematyczno-fizyczna tzw. POLITECHNICZNA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: matematyka, fizyka.
    Przedmiot uzupełniający: informatyczne modelowanie struktur przestrzennych, chemiczne podstawy procesów fizycznych.
    Nauczany język nowożytny: kontynuacja na poziomie rozszerzonym - j. angielski lub j. niemiecki,  kontynuacja na poziomie podstawowym - j. angielski lub j. niemiecki
    Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, fizyka, informatyka.

B. Klasa biologiczno-chemiczna, tzw. MEDYCZNA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia.
    Przedmioty uzupełniające: fizyczne podstawy zjawisk biologicznych, język łaciński w medycynie.
    Przedmioty punktowane: język polski, biologia, chemia, fizyka.

C. Klasa polonistyczno-historyczno-wosowska, tzw. HUMANISTYCZNA Z ELEMENTAMI PRAWA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.
    Przedmiot uzupełniający: język łaciński dla prawników.
    Nauczany język nowożytny: kontynuacja na poziomie rozszerzonym - j. angielski lub j. niemiecki,  kontynuacja na poziomie podstawowym - j. angielski albo j. niemiecki lub j. hiszpański dla początkujących
    Przedmioty punktowane: język polski, historia, WOS, język obcy.

D. Klasa matematyczno-informatyczno-fizyczna, tzw. INFORMATYCZNA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: matematyka, informatyka, fizyka.
    Przedmiot uzupełniający: grafika komputerowa i multimedia.
    Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, fizyka, informatyka.

E. Klasa historyczno-wosowska z rozszerzonym językiem angielskim lub niemieckim, tzw. EUROPEJSKA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski lub język niemiecki.
    Przedmiot uzupełniający: regionalizm a europejskość.
    Nauczany język nowożytny: kontynuacja na poziomie rozszerzonym - j. angielski lub j. niemiecki, kontynuacja na poziomie podstawowym - j. angielski albo j. niemiecki lub j. hiszpański dla początkujących
    Przedmioty punktowane: język polski, historia, WOS, język obcy.

G. Klasa matematyczno-geograficzna z rozszerzonym językiem angielskim lub niemieckim, tzw. EKONOMICZNA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: geografia, matematyka, język angielski lub język niemiecki.
    Przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce
    Przedmioty punktowane: język polski, geografia, matematyka, język obcy.

H. Klasa biologiczno-chemiczno-matematyczna, tzw. PRZYRODNICZA.
    Przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia, matematyka.
    Przedmioty punktowane: język polski, biologia, chemia, matematyka.

5. We wszystkich klasach pierwszych uczeń kontynuuje naukę języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Drugim językiem nowożytnym w klasach A, B, D, G, H jest język niemiecki lub angielski kontynuowanym na poziomie podstawowym. W klasach pierwszych C i E jako obowiązkowy drugi język nowożytny nauczany jest język hiszpański dla początkujących lub język angielski albo język niemiecki kontynuowany na poziomie podstawowym.. We wszystkich klasach nauka języka obcego nowożytnego odbywa się w grupach klasowych lub międzyklasowych. Przydział uczniów do poszczególnych grup odbywa się na podstawie posiadanych umiejętności językowych.