I Liceum im. Juliusza Słowackiego ma bardzo bogatą, ponad 350-letnią historię. Przez jej mury przewijały się tysiące uczniów, w tym wielu świętych, wspaniałych patriotów i ludzi wielkiego ducha.

Tematów powiązanych właśnie z historią naszej szkoły jest tyle, że wyznaczyliśmy dla nich osobny dział.

• Sztandar – Słowak ma także sztandar – tu poznacie jego dzieje
  • Budynek – orientacja w tych starych murach może nie być łatwa. Mamy nadzieję, że ten temat ułatwi Wam odnalezienie wśród pięter i klas
  • Dyrektorzy – ten poddział zawiera spis kolejnych dyrektorów liceum, od najdawniejszych lat do dnia dzisiejszego
  • Sławni absolwenci – nawet sami uczniowie Słowaka nie wiedzą, ilu sławnych ludzi opuściło budynek ich szkoły. Tutaj mogą się tego dowiedzieć