Przemysław Babiarz w naszej szkole

27.02.2012 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego miało miejsce spotkanie uczniów z Przemysławem Babiarzem. Gość przybył do naszego liceum nieco spóźniony, ale prosto z Warszawy.

Przemysław Babiarz, znany przede wszystkim jako świetny komentator i redaktor sportowy, jest absolwentem krakowskiej PWST z roku 1989. W latach 1982 – 1985 studiował również teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do TVP trafił poprzez ogłoszony w 1992 konkurs redakcji sportowej. Od października 1992 był etatowym pracownikiem redakcji sportowej TVP1. Na antenie zadebiutował prowadząc „Sportową Sobotę”, zaś od września 1999 do marca 2001 pracował w kanale sportowym Wizja Sport. W latach 90. współprowadził program TVP1 „Stawka większa niż szycie”, w latach 1995 – 1996 był prezenterem Programu 1, a w 2007 r. - programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Jako sprawozdawca sportowy specjalizuje się w komentowaniu pływania i lekkoatletyki. Komentował między innymi Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w 1995 r., Mistrzostwa Europy w Mediolanie w 1998 r. oraz Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Nagano w 1998 r. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Telekamery 2000 i 2008. W obydwu przypadkach w głosowaniu telewidzów zajmował II miejsce za W. Szaranowiczem.

Uczennice, przedstawiając pana Babiarza, przypomniały również zgromadzonej młodzieży spektakle teatralne oraz filmy, w których grał.. Nam prezenter opowiedział między innymi o swoich występach w auli I LO, wspominał czasy liceum, mówił o tym, że warto realizować w życiu te cele i marzenia, które mamy jako młodzi ludzie. Poruszył także temat spotkań ze znanymi sportowcami, swoich zmagań i drogi do sukcesu. Odpowiadając na pytania zebranych o ulubionego sportowca, Pan Babiarz docenił postawę polskiej narciarki, Justyny Kowalczyk. W czasie pobytu w naszym liceum komentator udzielił uczennicom z kl. I f obszernego wywiadu, który zamiszczamy na stronie szkoły. Spotkanie z Panem Babiarzem było czwartym z cyklu spotkań ze znanymi absolwentami I LO, pod hasłem „Per Słowak ad astra”. Celem tej inicjatywy Dyrekcji szkoły i Samorządu Uczniowskiego jest ukazanie uczniom, że edukacja w naszej szkole może być początkiem drogi do wspaniałych osiągnięć, kariery i efektywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Anna Golatowska