Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Nasza szkoła I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu bierze udział w realizacji innowacyjnego Projektu "Krok w przedsiębiorczość"w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet 3 "Wysoka jakość systemu oświaty", Działanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia - projekty konkursowe.

Liderem Projektu jest Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie a partnerami Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy o dofinansowanie z Ministerstwem Edukacji Narodowej nr UDA-POKL.03.03.04-00-062/10-00

Głównym celem Projektu "Krok w przedsiębiorczość" jest zaprojektowanie i pilotażowe wdrożenie testujące (w woj. małopolskim i podkarpackim) innowacyjnego programu kształtowania postaw przedsiębiorczych, rozwijania kompetencji matematycznych i umiejętności komputerowych w szkołach ponadgimnazjalnych. Opracowany program kształcenia oparty będzie na koncepcji tworzenia przez uczniów wirtualnej firmy (zlokalizowanej na otwartej platformie edukacyjnej) i konkurowania na wirtualnym rynku. Program ten może być wykorzystany powszechnie w szkołach ponadgimnizjalnych jako wiodąca metoda kształcenia w realizacji zajęć pozalekcyjnych lub w ramach "podstaw przedsiębiorczości" i nowego fakultatywnego przedmiotu "ekonomia w praktyce", który zostanie wprowadzony zgodnie z harmonogramem reformy oświaty od roku szk. 2012/2013. W ramach projektu przewiduje się wypracowanie szeregu pomocniczych materiałów edukacyjnych dla nauczycieli (scenariusze zajęć, poradnik) oraz uczniów.

http://www.krokwprzedsiebiorczosc.pl
Znajdź nas na Facebooku
Projekt Krok w przedsiębiorczość