Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Wakacje z filmem!

Zachęcamy do wakacyjnego oglądania filmów. Na platfornie iPlex znajdziecie 53 legalne i darmowe filmy dokumentalne, dzięki którym dowiecie się więcej na temat otaczającego Was świata. Filmoteka Szkolna poleca zwłaszcza następujące tytuły:

Wszystkie w polskiej wersji językowej!

Osobom, które chcą poćwiczyć język angielski, polecamy interesujący i piękny wizualnie film Home: The project (dostępny bezpłatnie w jakości HD).

Od 3 lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja! Adresowanym do szkół i mającym na celu upowszechnienie programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Od 2009 roku jesteśmy w posiadaniu zestawu płyt DVD zawierających 55 filmów ułożonych w 26 wątków tematycznych. Znalazły się w nim polskie filmy fabularne oraz dokumenty i animacje opatrzone komentarzami. Filmy odnoszą się do zagadnień zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Z zestawu mogą korzystać nauczyciele i uczniowie, filmy są dostępne w szkolnej bibliotece.

Jest to projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej wspierający licealistów i gimnazjalistów na drodze edukacji filmowej, kulturalnej i obywatelskiej.

Działania uczniów:
- uczestnictwo w zajęciach filmowych
- pisanie i publikowanie tekstów o filmach, esejów, recenzji
- prowadzenie debat i dyskusji na temat filmów
- uczestnictwo w zajęciach szkolnego DKF-u
- uczestnictwo w kursach i grach internetowych
- realizacja etiud filmowych

W ramach realizacji programu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Festiwalu Filmoteki Szkolnej ( Warszawa 2010), w dwóch edycjach internetowego konkursu wiedzy o filmach z pakietu Filmoteki Szkolnej (2011, 2012), w trzymiesięcznym kursie internetowym. Dwa razy w miesiącu w piątki odbywają się zajęcia szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego (projekcje filmów połączone z dyskusją). W czerwcu na podsumowanie całorocznej pracy w projekcie organizujemy Czerwcową Noc Filmową. Wszystkich, którzy cenią sztukę filmową zapraszamy do współpracy- koordynatorki projektu: Ewa Musiał i Anna Szopa.


Więcej informacji na stronach:
www.filmotekaszkolna.pl
www.ceo.org.pl/filmotekaszkolna

Kliknij w zdjęcie aby przejść na fanpage filmoteki na Facebooku