Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Szkolne Koło Krwiodawców działa przy I LO już kilka lat. Jego opiekunem jest pan Zbigniew Jarema. Koło każdego roku organizuje jedną lub dwie akcje oddawania krwi. Początkowo odbywały się one w naszej szkole. Obecnie jednak przeprowadzane są w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Monte Cassino.

Ostatnia akcja miała miejsce 11 i 15 marca 2010r., kiedy to 25 uczniów naszej szkoły oddało w szpitalu po 450ml krwi. Jak wygląda taka akcja? Po wypełnieniu ankiety dotyczącej stanu zdrowie pobierana jest próbka krwi do przebadania pod kątem zawartości hemoglobiny. Jeżeli wszystko jest w porządku, to dana osoba oddaje krew. Na zakończenie otrzymuje kilka tabliczek czekolady i kawę. Po kilku tygodniach natomiast odbiera legitymację honorowego krwiodawcy z oznaczoną grupą krwi. Każdy litr oddanej krwi jest bardzo cenny, gdyż ratuje ludzkie życie. Dlatego zapraszamy – dołącz do nas!

Iza Nowicka