53 Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”

W ostatnią sobotę, 18 kwietnia 2015 roku, odbył się rajd „Twierdza Przemyśl” zorganizowany przez przemyski oddział PTTK. Pochmurna i wietrzna pogoda zniechęciłaby niejednego do wędrowania. Tymczasem na starcie zgłosiła się spora 43-osobowa grupa młodzieży I LO chętnej do poznawania historii czasów I wojny światowej.

Szkolne Koło PTTK przy I LO zaproponowało trasę „Obrona Sanu”. Był to dziesięciokilometrowy rajd, który zaczynał się w przy pomniku Orląt Przemyskich w Przemyślu i wiódł przez: cmentarz żołnierzy austro-węgierskich, fort XVII „Ostrów”, próg wodny na Sanie, Ostrów, Kuńkowce aż do fortu VIII „Łętownia”. Na zakończenie wspólnego wędrowania na terenie fortu było ognisko z kiełbaską oraz konkursy wiedzy o „Twierdzy Przemyśl”.

W rajdzie wzięli udział uczniowie klas pierwszych a, b, c, d i h liceum, a także liczna grupa uczniów gimnazjum SA I LO. Podziękowania należą się nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad młodzieżą: M. Krzeszowska, B. Ożóg, E. Hrymak, J. Dyrda oraz uczniom naszej szkoły za wzorowe zachowanie się na rajdzie.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć