Świąteczna spotkania

Czas Bożego Narodzenia to pochylenie się nad Tajemnicą wiary, przez która Bóg w sposób widzialny wszedł w dzieje ludzkości, w życie każdego z nas. Tajemnica ta jest bardzo głęboko zakorzeniona rozwieź i w naszej polskiej tradycji.
W dniu 22.12.2009 w naszej szkole odbyły się jak co roku, spotkania opłatkowe przy wigilijnym szkolnym stole. Również w tym dniu młodzież z klas I-III przedstawiła sztukę pt. „Brama do Nieba jest ciasna”. Chociaż jej treść odbiegała nieco od typowych Jasełek, zawierała przesłanie iż każdy człowiek został zaproszony do Nieba przez samego Boga, ale czy tam wejdzie? Jak się okazało po wnikliwym zbadaniu „sprawy” św. Piotr nikogo nie wrócił przez bramę niebieską, gdyż znalazł w Księdze Życia pewne niedoskonałości w tych którzy chcieli już być w raju. Całość przedstawienia została zwieńczona śpiewem kolęd i pastorałek.
W tym dniu gościliśmy w naszym Liceum, szczególnego Gościa, był nim ks. Bp. Adam Szal, który również obejrzał przedstawienie a następnie został na wspólnej wigilii z nauczycielami, pracownikami i emerytowanymi nauczycielami szkoły.

s.Bogumiła Mucha