Inauguracja roku szkolnego w I LO

Inauguracja roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu miała miejsce w dniu 1 września 2015 roku. O godzinie 09.15 została odprawiona msza w Archikatedrze Przemyskiej w intencji społeczności szkolnej. Po niej nastąpił przemarsz dyrekcji, nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości do siedziby liceum.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w auli, z udziałem uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Przybyłych na uroczystość przywitali nauczyciele, Beata Kryńska i Marek Magdziak. Swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: senator, Andrzej Matusiewicz, posłowie: Marek Rząsa i Piotr Tomański, prezydent Przemyśla, Robert Choma, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, Adam Łoziński.

Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, po czym głos zabrał Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – pan Tomasz Dziumak. W swoim wystąpieniu życzył uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym wielu sukcesów, cierpliwości i satysfakcji. Odwołał się również do 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Do tych wydarzeń i życzeń dołączali się kolejno obecni goście.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego licealistów przywitał przewodniczący, Przemysław Wołoszyn. Część oficjalną zamknęło odśpiewanie hymnu szkoły przez uczniów klasy 3a . Spotkanie uczniów z wychowawcami klas zakończyło pierwszy po wakacjach dzień w szkole.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć