24 Finał WOŚP

W niedzielę, 10.01.2016 r. uczniowie z I LO kwestowali na ulicach Przemyśla na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dołączyli do grona 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału WOŚP. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. W trakcie 23. Finału Orkiestra po raz trzeci zagrała także dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. 24 Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii. Wolontariusze z I LO w składzie:
2b: Bałut Daniel, Hajduk Justyna, Igras Anita, Król Anita, Pamuła Karolina, Radoń Jadwiga,
2d: Czternastek Andrzej, Gaworecka Monika, Kubala Kamila, Pyrcz Izabela, Trojnar Anita, Wilk Kamila
2e: Hryniszyn Gabriela, Pempuś Patrycja
2g: Wagner Karolina
2h: Drabczyńska Katarzyna, Gofryk Marta, Hańczuk Patrycja, Kicman Katarzyna, Kutyła Patryk, Podbilska Ewa, Pszonak Róża, Solska Ewa, Karolina Pyrchla
3d: Magdalena Kurcz
3g: Antonik Małgorzata, Balicka Maria, Fedków Karolina, Hamryszczak Martyna
zebrali łącznie 13 931,75 zł ! Najwięcej udało się zebrać Kamili Kubala – 2146,39 zł, Marcie Gofryk – 1152,42 zł i Kamili Wilk – 1049, 45 zł.

Bardzo serdecznie dziękuję wolontariuszom za poświęcony czas i za to, że mimo niesprzyjającej pogody, z tak wielkim zaangażowaniem od wczesnych godzin porannych kwestowali na rzecz WOŚP.
A.Golatowska