VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY

26 października 2009 r. w naszej szkole odbył się I. etap VI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i wzięło w nim udział 26 licealistów, którzy zmagali się m.in. z takimi problemami językowymi jak:

Smakował mi ten strucel.
Smakowała mi ta strucla.

Nie znoszę szkolnych balów karnawałowych.
czy
Nie znoszę szkolnych bali karnawałowych.

Mój tata mawia: "Jak spadać, to z wysokiego konia."
czy
Mój tata mawia: "Jak spadać, to z dobrego konia."

Przyglądałem się zniszczonemu biuru.
czy
Przyglądałem się zniszczonemu biurowi.

Przyglądał się diabłu na obrazie.
czy
Przyglądał się diabłowi na obrazie.

Do II. etapu zakwalifikowało się 6 uczennic, które w I. etapie uzyskały powyżej 30 punktów:

• 1) Maria Fedyk kl. II C punktów: 36
  • 2) Agata Czerwińska kl. II C punktów: 32
  • 3) Anna Hładio kl. II C punktów: 32
  • 4) Joanna Kieryk kl. III E punktów: 32
  • 5) Katarzyna Wójcik kl. III F punktów: 32
  • 6) Monika Kaszelna kl. III C1 punktów: 30
II etap konkursu odbędzie się 7 stycznia 2010 r. w auli szkoły (godzinę podamy późniejszym terminie).

Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom gratulujemy polonistycznej pasji poznawczej! Już dziś zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji zwłaszcza uczniów obecnych klas I

Aneta Bednarczyk organizatorka szkolnego etapu