Wycieczka integracyjna dla klas pierwszych

W dniu 1.10.2014 r. odbyła się wycieczka integracyjna dla klas pierwszych. Uczniowie Słowaka pod opieką wychowawców wyruszyli w Bieszczady do miejscowości Bystre koło Baligrodu. Po przybyciu na miejsce pierwszoklasiści aktywnie spędzali czas wolny. Pasjonaci pieszych wędrówek wyruszyli na pięciokilometrowy rajd do malowniczych kamieniołomów, podziwiając piękną, bieszczadzką jesień. Równocześnie na boiskach ośrodka ORW Bystre rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców, w którym zwyciężyła klasa Id, przed Ig i Ie, a także turniej siatkówki dziewcząt, w którym najlepiej zaprezentowały się uczennice klasy Ib, pokonując klasy Id, Ia oraz Ie. Bardzo emocjonujący okazał się turniej przeciągania liny drużyn mieszanych, w którym udział wzięły wszystkie klasy. Po zaciętej walce w finale najmocniejsza okazała się klasa Id, pokonując klasę Ie, trzecie miejsce zaś zajęła klasa Ib. Po rywalizacji sportowej nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa przy rytmach karaoke. Pobyt w Bystrem zakończył się wspólnym posiłkiem i ogniskiem.
Na uwagę zasługuje kulturalne i koleżeńskie zachowanie młodzieży oraz sprawna organizacja imprezy. Wszystkim uczniom dziękujemy za miłą atmosferę i życzymy powodzenia w murach Słowaka.

Dorota Thier

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć