„Festiwal 3GR” - GRoza, GRoteska, Grabiński

W piątek 14 września 2012 roku w auli I LO odbyła się uroczystość związana z obchodami 125 rocznicy urodzin Stefana Grabińskiego, duchowego patrona „ Festiwalu Groza, Groteska, Grabiński”. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. goście z Berlina: reżyser krótkometrażowych ekranizacji opowiadań Stefana Grabińskiego – Holger Mandel oraz Bert Rosenthal, przedstawiciel prasy, Katarzyna Odrowąż – „Gazeta Przemyska”, a także doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Tomasz Pudłocki oraz studenci filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego: Martyna Tondera i Oskar Ostafin, którzy przyjęli zaproszenia na festiwal. Podczas uroczystości swoje prelekcje na temat życia i twórczości Stefana Grabińskiego wygłosili goście z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste nadanie imienia Stefana Grabińskiego sali 51. Odsłonięcia tablicy upamiętniającej patrona dokonali Dyrektor I LO mgr Tomasz Dziumak oraz goście z Berlina.

Cała uroczystość zakończona została przedstawieniem inspirowanym opowiadaniem Grabińskiego pt. „Zez”, w wykonaniu uczniów klasy III C: Gabriela Dubiela, Piotra Pstrąga, Wojciecha Kosteckiego, Kamila Plebankiewicza, Magdaleny Tuczapskiej, Justyny Florek. Zdjęcia wykonał Bartłomiej Mrozek, a nad dźwiękiem i muzyką czuwał Jakub Jakubowski z klasy III H.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy „ Festiwal 3G” w I LO.

Prowadząca uroczystość, mgr Beata Kryńska, kieruje słowa podziękowania do Pani mgr Moniki Szozdy, która w tym dniu pełniła funkcję tłumacza.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

.