Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Coś dobrego dla innych

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi Sanquis istnieje w naszej szkole od grudnia 2003 roku. Na pierwszym założycielskim zebraniu 9.12.2003 roku, w którym uczestniczyło 15 uczniów szkoły oraz przedstawiciele Zarządu Rejonowego PCK, wybrano prezesa Klubu. Została nim Joanna Głuszko, uczennica klasy IV c. Opiekę nad Klubem przejął nauczyciel przysposobienia obronnego mgr Zbigniew Jarema. W trakcie działalności Klubu przeprowadzono kilka akcji otwartego poboru krwi. Pierwsza z nich odbyła się 18.03.2004 roku, wzięło w niej udział 16 osób i oddano ponad 7 litrów krwi Akcje takie organizowane są najczęściej dwa razy w roku w auli szkoły i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Chętnych do oddawania krwi jest zawsze bardo dużo, jednak ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogą podzielić się częścią siebie ratując życie innym. Pięknym przykładem dla młodzieży jest postawa nauczycieli naszej szkoły pani mgr Justyny Trojnar oraz pana mgr Marka Magdziaka, którzy wspierają uczniów w tej szlachetnej inicjatywie. W 2007 roku przeprowadzono dwie akcje otwartego poboru krwi. W marcu, wzięło w niej udział 31 honorowych dawców krwi naszej szkoły, którzy oddali łącznie 13 litrów krwi. Ostatnia taka akcja odbyła się 25.10.2007 roku. Wśród tradycyjnych honorowych krwiodawców z naszej szkoły pojawił się także dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego pan mgr Tomasz Dziumak Opiekun Klubu HDK Sanquis

Zbigniew Jarema

Kategoria: