Otwarcie wystawy Szkolnego Klubu Fotograficznego FLASH działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.

Dnia 30 maja 2012r. o godz. 17.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej Joanny Michalskiej oraz Beaty Sadowskiej. Obie uczennice są członkami klubu fotograficznego "Flesz", działającego od roku w naszej szkole. Jego opiekunem jest pani Katarzyna Fejdasz.

Joanna, tegoroczna maturzystka, swoją przygodę z aparatem rozpoczęła 4 lata temu. W 2010 r. dołączyła do klubu "Atest 70" w Jarosławiu, dzięki któremu miała szansę wziąć udział w dwóch wystawach klubowych w Polsce oraz dwóch zagranicznych: w Mińsku oraz Mohylewie na Białorusi.

Natomiast Beata, uczennica klasy II o profilu ekonomicznym, zaczęła fotografować będąc w klasie III gimnazjum. Zajęła wtedy nagrodzone miejsce w konkursie "Moja mała miejscowość". Zmotywowało ją to, do zgłębiania tajników fotografii oraz samokształcenie.

Zdjęcia dziewczyn są luźnym zbiorem ich twórczości, przedstawiają różne style i kompozycje.

Honorowym gościem na wystawie był pan Jacek Szwic, artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pan Szwic wielokrotnie wystawiał swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach oraz w Muzeum Fotografii w Arles. Dał się też poznać jako organizator plenerów artystycznych i warsztatów. Jest również założycielem międzynarodowej grupy twórczej Black & White. Obecnie pracuje w "Życiu Podkarpackim"

Na wystawie pojawili się również przedstawiciele Przemyskiej Grupy Fotograficznej „Pixel", która powstała w tym roku po rozstrzygnięciu konkursu „Przemyśl, miasto wielokulturowe”. Jej inicjatorami są Alicja Strugała i Piotr Michalski, którzy zajęli czołowe miejsca.

Po uroczystym otwarciu wystawy oraz podziękowaniach organizatorom i gościom, wszyscy udali się do czytelni na piętrze gdzie czekał ich poczęstunek.

Autorki wystawy otrzymały wiele pochwał oraz cennych rad od profesjonalnych fotografów. Niespodziewanie dla wszystkich podczas dyskusji pojawił się pomysł zorganizowania spotkań dla pasjonatów fotografii. Umożliwiałyby one tworzenie, omawianie oraz doskonalenie tej pięknej sztuki, która jest językiem dla wielu ludzi.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do 25 czerwca w godzinach otwarcia Przemyskiej Biblioteki Publicznej

Fotorelację z otwarcia wystawy przygotował Łukasz Bargieł z Grupy Fotograficznej „Pixel”.