Rok szkolny 2012/2013 czas zacząć

Zgodnie z tradycją w dniu uroczystej inauguracji roku szkolnego, 3 września, o godzinie 9.30. społeczność I Liceum Ogólnokształcącego zgromadziła się w przemyskiej katedrze na mszy św. Następnie przeszła w pochodzie ulicami miasta do budynku „Słowaka”. Zanim zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie weszli do szkoły, odczytali widniejący na jej ogrodzeniu pokaźnych rozmiarów napis: „Maturzyści rocznik 2012- teraz studenci - pozdrawiają”.

Dalsza część uroczystości przebiegała zgodnie z ceremoniałem. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przemawiali: Prezydent Przemyśla, pan Robert Choma, Dyrektor szkoły, pan Tomasz Dziumak; i Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Łabuński, a także przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Gabriela Adamek. Padały zarówno słowa o niedawno przeżytych wakacjach, jak i o konieczności wytężonej pracy, koniecznej, żeby dorównać ubiegłorocznym absolwentom.

W czasie uroczystości pan Prezydent wręczył nagrodę profesorowi Januszowi Życzkowskiemu w uznaniu dla jego zasług i zaangażowania w pracę pedagogiczną. Wymownym podkreśleniem szacunku i sympatii, jaką się cieszy pan Życzkowski, było spontaniczne odśpiewanie przez młodzież tworzącą chór szkolny „Sto lat”, czemu towarzyszyły brawa zebranych.

Jeszcze tylko zabrzmiał hymn szkoły – „Testament mój” J. Słowackiego i powoli uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, na razie po to, żeby zapoznać z planem lekcji na rozpoczynający się rok.

Galeria:Rozpoczęcie roku