Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Słowak dba o ekologię

Pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2013 roku stał się okazją do zorganizowania po raz trzeci edukacyjnej akcji pod hasłem: „ Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”.

Patronat honorowy akcji objęli Wojewódzki Inspektor ochrony Środowiska pani Ewa Lipińska, Poseł na Sejm RP pan Piotr Tomański oraz Prezydent Miasta Przemyśla pan Robert Choma. Przedsięwzięciem koordynowała Prezes TPPiR pani Bogusława Pieczyńska i Wiceprezes TPPiR pani Ewa Sawicka przy pomocy sekcji Przemyskiego Centrum Wolontariatu wraz z panią Elzbietą Duplagą – Naczelnikiem Wydziału Gospodarki i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu. W Akcji wzięło udział 109 wolontariuszy, w tym 17 uczniów z naszej szkoły ( II h, I b).

Tegoroczna impreza miała bardzo ciekawy program. Jego atrakcyjność polegała na organizowaniu konkursów plastycznych i pokazie mody ekologicznej, podczas której uczennice naszej szkoły : Patrycja Gardecka i Izabela Hawranik ( II h) zaprezentowały się w kreacjach ślubnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu przedstawili swój dorobek artystyczny o ekologii – inaugurując Akcję Happening. W trakcie akcji odbyły się prelekcje przeprowadzone przez pracowników PGK i ZUK w Przemyślu pt. „Segregowanie odpadów wtórnych to obowiązek każdego mieszkańca Ziemi” oraz „Co to jest recykling i na czym polega”. Wolontariusze rozdawali uczestnikom materiały promujące segregację surowców wtórnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, a szczególnie zatrucia różnymi środkami chemicznymi w wykonaniu Grupy Ratownictwa PCK w Przemyślu. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych. Świadczy o tym ilość zebranych surowców – prawie 10 ton, za które rozdano 1,2 tony jabłek, tj.:

  • 3 415 kg elektrośmieci
  • 4 577 kg makulatury
  • 976 sztuk butelek plastikowych
  • 908 sztuk bulek i słoików szklanych oraz 5286 sztuk baterii ,za które rozdano 70 kg cukierków.

W zbiórce surowców rywalizowała młodzież przemyskich szkół, która walczyła o trzy nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

Organizatorzy akcji pragną podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, wolontariuszom, sponsorom dzięki którym przedsięwzięcie odniosło ogromny sukces, pomimo niewiosennej pogody.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć