STYPENDIA PREZYDENTA PRZEMYŚLA ROZDANE

Po raz kolejny, chociaż w tym roku bez artystycznej oprawy, Prezydent Miasta Przemyśla – Wojciech Bakun wręczył uzdolnionej młodzieży przemyskich szkół stypendia za rok szkolny 2019/2020. Są one przyznawane uczniom za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną, tegoroczna uroczystość przebiegła w trzech etapach według ustalonego harmonogramu. W krótkim przemówieniu do uczniów, Prezydent Miasta wyraził zadowolenie, że tak wielu uczniów odnosi sukcesy w różnych dziedzinach naukowych i artystycznych, a także życzył dalszych osiągnięć i ponownego spotkania za rok. Po wręczeniu wyróżnień, Prezydent zaprosił obecnych do wspólnych zdjęć grupowych jak i indywidualnych. Wydarzenie miało miejsce 18 września br. w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Uczniowie i absolwenci naszej szkoły, którzy otrzymali stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla w różnych kategoriach to:
Średnia ocen z przedmiotów obowiązkowych:
• Jakub Kowalczyk 3 E - 5,44
• Katarzyna Dąbek 1 F - 5,428

Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych:
• Michał Musz – 3 A – Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - finalista
• Adam Mytnik - 3 D –Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A: Innowacje techniczne - finalista
• Grzegorz Jasiński - 3 C –XXII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie - finalista
• Klaudiusz Misiak - 3 C –XIII Ogólnopolska Olimpiada „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” - finalista
• Artur Szałyga - 3 A– 43. Olimpiada Języka Niemieckiego – finalista
• Kamila Prochaska - 2 F– XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności – finalistka
• Przemysław Kinasz - 3 D – Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A: Innowacje techniczne – finalista
• Michał Dyrda - 1 E– Olimpiada Wiedzy o Prawie – finalista oraz XIII Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej im. mjr. Marka Gajewskiego” - finalista

Laureaci konkursów artystycznych:
• Aleksandra Barycka -1 A - Ogólnopolski festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „Serce w plecaku” – III miejsce, XXV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek Jarosław 2020 wyróżnienie, Internetowy Konkurs Spotkania z Piosenką Religijną - I miejsce, Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim - III miejsce.
• Oskar Olszański - 1 A – Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
• Magdalena Cebeńko - 1B/g –XI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - V miejsce.

Wszystkim stypendystom I LO gratulujemy!