Turniej Wierszy Jednego Poety

Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego od wielu lat jest organizatorem Turnieju Wierszy Jednego Poety.
W tym roku bohaterem turnieju był Stanisław Stabro. Ten wybitny historyk literatury, krytyk literacki, wykładowca uniwersytecki jest jednym z czołowych twórców Nowej Fali. Debiutował jako poeta w 1966 na łamach Życia Literackiego. Współpracował m.in. z warszawską Kulturą, Literaturą, Odrą, Poezją.

11 grudnia 2010 roku o godz. 10.00 rozpoczęły się występy recytatorów, które oceniane były przez jury w składzie: Stanisław Stabro – przewodniczący, Barbara Łapka i Krzysztof Lisowski.

W konkursie w kategorii młodzieży szkolnej wystąpiło 5 naszych uczennic z kl.I E i IC, wśród których znalazła się zdobywczyni II NAGRODY w Turnieju: Izabela Kanak z kl.I E. Komisja konkursowa wyraziła swoje uznanie dla wysokiego poziomu prezentacji oraz złożyła podziękowania i gratulacje wszystkim wykonawcom i opiekunom.

Młodzież do konkursu przygotowały polonistki: mgr Aneta Bednarczyk i mgr Beata Kryńska.

Aneta Bednarczyk