W sobotę 9 października uczniowie klas II i III mięli okazje uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii (elektrochemia i ogniwa galwaniczne), prowadzonych przez studentów z Koła Naukowego Chemików Politechniki Rzeszowskiej.
    Współpraca pani Agaty Zięba - Warcholak i pani Katarzyny Harasimowicz - Gąska z dr inż. Wiktorem Bukowski, profesorem Politechniki Rzeszowskiej, prodziekanem Wydziału Chemicznego trwa już od 3 lat. Uczniowie zainteresowani chemią maja dzięki temu możliwość uczestniczenia w wykładach nauczycieli uniwersyteckich, zajęciach w laboratoriach Politechniki i ćwiczenia obserwowanych.