Wykład dra hab. Tomasza Pudłockiego

22 października br w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego odbył się wykład pana dra hab. Tomasza Pudłockiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie " Rola artystów w życiu XIX-wiecznych narodów oraz ich wpływ na dążenia niepodległościowe i poczucie tożsamości narodowej". Wykład został wygłoszony w ramach projektu V4 Towarów a Common Regional History od Kur Nation-Building Strategia. Traveling Director and Muisicians. Uczestniczyła w nim młodzież naszej szkoły, uczniowie mieli okazję skonfrontować własną wiedzę na temat romantycznego artysty z ciekawą i barwnie ukazaną wizją prowadzącego.