Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Roku 2013 został przeprowadzony na łamach tygodnika „Życie Podkarpackie”. Głosowanie za pomocą SMS-ów i kuponów odbywało się od 9 października do 29 listopada 2013 roku. Zwycięzcą konkursu został kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów, natomiast wyróżnienie zdobyli najlepsi nauczyciele na poszczególnych etapach nauczania tj. szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Oto laureaci plebiscytu:

• NAUCZYCIEL ROKU 2013 – Barbara Skubisz; II LO w Przemyślu

• WYRÓŻNIENIE W KATEGORII SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA- Mariusz Fudała, nauczyciel historii w I LO w Przemyślu

• WYRÓŻNIENIE W KATEGORII GIMNAZJUM – Jolanta Łukasiewicz, Gimnazjum nr 1 w Przemyślu

• WYRÓŻNIENIE W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA – Lucyna Kapłoniak, SP nr 7 w SOSW w Przemyślu

• Gratulujemy!