XIII Rajd Słowaka

Piękna, słoneczna pogoda, dobry humor oraz przepiękne widoki Pogórza towarzyszyły nam w trakcie rajdu w Dniu Dziecka. 1 czerwca stał się dobrym pretekstem do wyjścia ze szkolnych murów i spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu. Po siedmiu latach przerwy młodzież naszej szkoły mogła wziąć udział w Rajdzie Słowaka. Każda klasa wybrała jedną z trzech tras:

1. 8:00 - zbiórka na przystanku autobusowym, ul. Jagiellońska – przejazd autobusem PKS do Prałkowiec– przejście czarnym szlakiem fortecznym – Wapielnica – Kruhel – Zielonka – Zniesienie (8 km ). Prowadzenie: Edyta Hrymak, udział wzięły klasy: 1f, 2a, 2c, 2d,2g wraz z wychowawcami i opiekunami.

2. 8:00 - zbiórka na przystanku autobusowym, ul. Jagiellońska – przejazd autobusem MZK do Pikulic – przejście czarnym szlakiem fortecznym – Grochowce – Helicha – Wapielnica – Kruhel – Zielonka – Zniesienie (9 km). Prowadzenie: pan dyrektor, Marek Magdziak oraz uczniowie klasy 1b, Bernard Preyer i Daniel Dyki. Udział wzięły klasy: 1a, 1b, 1c, 1e wraz z wychowawcami i opiekunami.

3. 9:30 - zbiórka przed budynkiem I LO – ul. J.Słowackiego – pl. Na Bramie – ul. Franciszkańska – ul. Grodzka – ul. F.Chopina – ul. M. Reja – Park Miejski – Brama Sanocka Dolna – ul. Sanocka – ul. Krzemieniec – ul. Kruhelska - Zielonka – Zniesienie (5 km). Prowadzenie: uczeń klasy 2b, Daniel Bałut. Udział wzięły klasy: 1d, 2b, 2e wraz z wychowawcami i opiekunami.

Wszystkie trasy kończyły się w amfiteatrze na Zniesieniu. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasy przygotowane przez uczniów z 2e pod nadzorem pana profesora Zbigniewa Jaremy. Łącznie w rajdzie wzięło udział 300 uczniów wraz z nauczycielami.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach
Edyta Hrymak