Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

27 kwietnia maturzyści zakończyli swój ostatni rok szkolny. O godzinie 9.00 w Katedrze uczestniczyli we mszy świętej. Uroczystość w auli szkolnej, o godzinie 10.30 otworzył śpiew hymnu narodowego w wykonaniu klasy II a. Po wprowadzeniu sztandaru przez uczniów klas trzecich miała miejsce ceremonia przekazania go pocztowi złożonemu z drugoklasistów. Następnie prowadzący uroczystość: pani Beata Kryńska i wicedyrektor, pan Marek Magdziak przywitali gości. Kolejnym punktem programu były przemówienia: Dyrektora szkoły, pana Tomasza Dziumaka oraz prezydenta Przemyśla, pana Roberta Chomy, Kierownika Oddziału Kuratorium Oświaty w Przemyślu, pani Bernadety Jasińskiej i Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pana Artur Derdziaka. Głos zabrali również Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Pacławski oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Julia Szczęsna. Wśród gości byli również: Inspektor Wydziału Urzędu Miejskiego w Przemyślu, pan Robert Sosnowski, rodzice i absolwenci. Oficjalną część uroczystości zamknął hymn Słowaka. Nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz zdobyli świadectwa z wyróżnieniem (43 osoby), zasłużyli się dla szkoły pracą społeczną, działalnością kulturalną lub uzyskali wzorową frekwencję. Dyrektor liceum złożył także podziękowania na ręce rodziców za zaangażowanie w sprawy szkoły. Zwieńczeniem uroczystości był koncert, który przygotowali uczniowie klas trzecich. Wystąpili w nim: Małgorzata Świetlicka, Michalina Podwyszyńska, Jakub Dańko i Kacper Koralewicz. Po uroczystości w auli maturzyści spotkali się z wychowawcami w klasach; był to czas na odebranie świadectw ukończenia szkoły, ostatnie zdjęcia i wspomnienia.

Pozostaje nam życzyć wszystkim maturzystom powodzenia w zdawaniu egzaminu dojrzałości. Trzymamy kciuki!

Poniżej lista uczniów, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach.

Andrzej Czternastek:
finalista XXV Olimpiady Teologii Katolickiej-Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła,
finalista XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej,
zwycięzca konkursu Capital Challenge Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Przemysław Jabłecki:
finalista XXV Olimpiady Teologii Katolickiej - Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła,
laureat III stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (87%),
laureat (II miejsce) XVI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Odważ się być mądrym”,

Natalia Tkacz:
finalistka XXXV Olimpiady Języka Łacińskiego.

Beniamin Wędrychowski:
laureat I stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (100%),
laureat I miejsca XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji,
wyróżniony finalista XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
Laureat (I miejsce) XVI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Odważ się być mądrym”.

Klaudia Klepacka:
laureatka I stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (100%),
laureatka III miejsca XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji,
finalistka XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
finalistka XV Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Mateusz Kubicki:
laureat III stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (94%),
Laureat III stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki,
Laureat (III miejsce) XVI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Odważ się być mądrym”.

Maciej Olszański:
laureat II stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (99%),
finalista XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji,

Karolina Półchłopek:
finalistka XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
finalistka XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała.

Natalia Serwin:
laureatka III stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (93%),
finalistka XXXI Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
finalistka XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Cezary Śnieżek:
laureat III stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki (70%),

Paweł Duplaga:
laureat II miejsca XXX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
laureat II miejsca XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
laureat III miejsca XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Kacper Grzegorzak:
Wyróżniony finalista XXX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
finalista XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,
finalista XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Daniel Bałut
laureat X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki,
laureat XX i XXI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks” organizowanego przez Politechnikę Gdańską,
finalista XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

. Radosław Ciupiński:
laureat III stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki.

Laureatki XXI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w 2017 r.:
Aleksandra Wasiewicz,
Gabriela Korfel,
Hanna Gruszecka,
Joanna Hałys,
Anna Cielecka.

Uczniowie z najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły:
1. Daniel Bałut - 5,47;
2. Przemysław Jabłecki - 5,37;
3. Anna Bieniasz- 5,35.

Tytuł „Superchampiona” otrzymała Justyna Strzelec:
finalistka wojewódzkiej Licealiady w lidze lekkoatletycznej w latach 2015-2017,
brązowa medalistka wojewódzkiej Licealiady w indywidualnych biegach przełajowych,
finalistka wojewódzkiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych,
srebrna medalistka wojewódzkiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych 2016/17.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć