„Per aspera ad astra”

Przez trudy do gwiazd – ta słynna sentencja rzymska świetnie się sprawdziła w przypadku Alicji Kusiny z II c1, która reprezentowała naszą szkołę w zawodach centralnych XXVI Olimpiady Języka Łacińskiego. Po trzech etapach zmagań olimpijskich na szczeblu szkolnym, okręgowym i centralnym okazało się, że dzieła Neposa, Cezara i Cycerona, pisane w języku łacińskim, nie stanowią dla niej większego problemu. Zmagania z testem gramatycznym oraz rozmowa ze znawcami tego języka także okazały dla niej pomyślne. Efektem tej udanej, ale jakże ciężkiej pracy, jest zdobycie przez Alicję tytułu finalistki XXVI Olimpiady Języka Łacińskiego oraz zwolnienie z egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. Sukces ten został osiągnięty dzięki ogromnej pomocy pani mgr Renaty Szmuc, która przygotowywała ją do zmagań olimpijskich.

Gratulujemy i czekamy na więcej - szczególnie dlatego, że przed Alą jeszcze przyszły rok szkolny.