50 Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”

W ostatnią sobotę, 19 października 2013 roku, odbył się jubileuszowy rajd „Twierdza Przemyśl” organizowany przez przemyski oddział PTTK. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wędrowaniu i poznawaniu historii czasów I wojny światowej.

Szkolne Koło PTTK przy I LO zaproponowało trasę „Południowo – Zachodni Odcinek Obronny”. Był to trzynastokilometrowy rajd, który zaczynał się w Rokszycach, prowadził przez Helichę, fort VI „Helicha” , Las Pikulicki , fort „Kruhel” aż do fortu XVI „Zniesienie”. Na zakończenie rajdu w amfiteatrze było ognisko z kiełbaską oraz konkursy wiedzy o „Twierdzy Przemyśl”.

W rajdzie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i trzecich liceum, a także liczna grupa uczniów gimnazjum SA I LO wraz z opiekunami.

Opiekun SK PTTK Edyta Hrymak

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć