6 tytułów jednej olimpiady

W środę 26 kwietnia na Wydziale Socjologiczno – Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się finał I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, będącej na liście Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak już wcześniej informowaliśmy, do etapu centralnego przeszło aż 6 naszych uczniów. W marcu uczestniczyli oni w warsztatach dla uczestników finału, podczas których losowali zespoły, z którymi przez kolejny miesiąc rozwiązywali tzw. przypadki biznesowe, a rozwiązania prezentowali podczas gali finałowej. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ w grupach byli uczniowie z Gdyni, Krakowa, Białegostoku, Szczecina, Częstochowy czy Świecia. Musieli oni nie tylko więc rywalizować miedzy sobą, ale także współpracować – jak w biznesie.

I tak po ogłoszeniu wyników okazało się, że:

Michał Chmura uzyskał tytuł laureata 1 miejsca;
Bartek Woliński został laureatem 2 miejsca;
Paweł Pawłucki zdobył tytuł laureata 3 miejsca;

Aleksandra Bednarczyk, Paweł Jeżak i Karol Chromiak otrzymali tytuły finalistów tejże olimpiady.

Gratulujemy!