Dzień Edukacji Narodowej

"Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości". (A. Einstein)

Zawód nauczyciela jest postrzegany jako posłannictwo i wymaga od jego adeptów szerokiej wiedzy merytorycznej, przygotowania pedagogicznego, otwartości na potrzeby ucznia oraz dyspozycyjności. Nauczyciel musi także podejmować działania w zakresie nieustannego doskonalenia się w sztuce pedagogicznej.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją wyrażenia szacunku dla osób pracujących na rzecz szeroko rozumianej edukacji i wychowania młodego pokolenia. W tym dniu władze państwowe i samorządowe doceniając trud pracy nauczycieli i innych pracowników oświaty organizacją oficjalne uroczystości oraz nagradzają wyróżniających się pedagogów. W szkołach odbywają się uroczyste akademie, a uczniowie śpieszą z najlepszymi życzeniami do swoich nauczycieli.

Tak też się stało w piątek 12 października 2018 roku w naszej szkole . Młodzież pod opieką pani Beaty Kryńskiej przygotowała występ artystyczny. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Kowalczyk złożył w imieniu uczniów najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
A oto wykaz nauczycieli i pracowników „Słowaka” wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla otrzymali:
p. Joanna Choma
p. Renata Pobidyńska

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali:
p. Aneta Bednarczyk
p. Marta Bereś
p. Elżbieta Buć
p. Artur Derdziak
p. Mariusz Fudała,
p. Anna Golatowska-Polańska,
p. Agnieszka Organ,
p. Małgorzata Krzeszowska,
p. Marek Magdziak,
p. Bożena Opalińska,
p. Edyta Rudnicka,
p. Elżbieta Sawicka,
p. Dorota Thier,
p. Beata Szkafarak,
p. Elżbieta Terpiłowska,
p. Monika Głuszko,
p. Bożena Witkowska

Zobacz relacje z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej - przemysl.pl
Kategoria: