Dzień Edukacji Narodowej

"Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości". (A. Einstein)

Zawód nauczyciela jest postrzegany jako posłannictwo i wymaga od jego adeptów szerokiej wiedzy merytorycznej, przygotowania pedagogicznego, otwartości na potrzeby ucznia oraz dyspozycyjności. Nauczyciel musi także podejmować działania w zakresie nieustannego doskonalenia się w sztuce pedagogicznej.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją wyrażenia szacunku dla osób pracujących na rzecz szeroko rozumianej edukacji i wychowania młodego pokolenia. W tym dniu władze państwowe i samorządowe doceniając trud pracy nauczycieli i innych pracowników oświaty organizacją oficjalne uroczystości oraz nagradzają wyróżniających się pedagogów. W szkołach odbywają się uroczyste akademie, a uczniowie śpieszą z najlepszymi życzeniami do swoich nauczycieli.

Tak też się stało w piątek 12 października 2018 roku w naszej szkole . Młodzież pod opieką pani Beaty Kryńskiej przygotowała występ artystyczny. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Kowalczyk złożył w imieniu uczniów najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
A oto wykaz nauczycieli i pracowników „Słowaka” wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla otrzymali:
p. Joanna Choma
p. Renata Pobidyńska

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali:
p. Aneta Bednarczyk
p. Marta Bereś
p. Elżbieta Buć
p. Artur Derdziak
p. Mariusz Fudała,
p. Anna Golatowska-Polańska,
p. Agnieszka Organ,
p. Małgorzata Krzeszowska,