Dzień nauki w PWSW

W deszczowy czwartek 8 maja 2014 r. uczniowie przemyskiego „Słowaka” z klas IID, IIC i II G wraz z opiekunami: Panem Pawłem Polańskim, Panią Anną Szopą i Panią Anetą Bednarczyk udali się do Państwowej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, gdzie odbywał się Dzień Nauki. Impreza zorganizowana pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla związana była z prezentacją kierunków PWSW.

Młodzież miała okazję wziąć udział w eksperymentach fizycznych, w warsztatach chemicznych, pokazach robotów mobilnych czy pokazach tańca, a ponadto w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Chętni mogli sprawdzić również swoje umiejętności polonistyczne, biorąc udział w dyktandzie. W programie nie zabrakło również wykładów, np. o ikonografii oraz symbolach narodowych.

Uczniowie klasy IID uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach grafiki 2D i 3D, co miało ścisły związek z podpisaniem porozumienia o współpracy I LO w Przemyślu z PWSW. Instytut Mechatroniki PWSW obejmie patronat naukowy nad klasą matematyczno-informatyczno-fizyczną od nowego roku szkolnego. W ramach tego porozumienia młodzież liceum uczestniczyć będzie w zajęciach z grafiki komputerowej i projektowania w pracowniach PWSW w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt. Ponadto współpraca ta wiązać się będzie z udziałem licealistów w warsztatach oraz konkursach informatycznych, i innych przedsięwzięciach organizowanych przez Instytut. Nad realizacją projektu ze strony I LO czuwać będzie Pan Paweł Polański. Przy podpisaniu partnerskiej umowy przez Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Dziumaka uczestniczyła Przewodnicząca Szkoły Alicja Gwiazda.

Dzień nauki w PWSW był też okazją do prezentacji szkół. Za tę część promocji liceum odpowiedzialny był Samorząd Szkolny, który przygotował stoisko z informacjami o szkole.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Autorem powyższych zdjęć jest Tomasz Bielański