Festiwal Filmowy w Słowaku

W dn. 11-13.06.2015 odbył się w Słowaku Festiwal Filmowy. Już po raz trzeci uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO uczestniczyli w różnorodnych działaniach związanych z filmem. Festiwal rozpoczął się quizem filmowym poświęconym twórczości Stanisława Barei oraz projekcją filmu. Kolejnego dnia miały miejsce praktyczne zmagania ze sztuką filmową – były to warsztaty z animacji poklatkowej. Efekty tej żmudnej, ale też niezwykle twórczej pracy można obejrzeć na facebooku (Filmoteka Szkolna w Słowaku). Ostatnią aktywnością festiwalu była Czerwcowa Noc Filmowa, wspólne oglądanie filmów zakończyło się w sobotę 13.06. o 5.30. Zdjęcia i filmy z festiwalu dostępne są na facebooku- Filmoteka Szkolna w Słowaku.

Koordynator programu Filmoteka Szkolna
Ewa Musiał