28 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu zajęcia z uczniami klas humanistycznych poprowadził profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Pan Andrzej Chwalba. Wykład ten jest efektem długoletniej współpracy humanistów naszej szkoły z uczelnią krakowską a obecnie stanowi element umowy, jaką zawarło I Liceum Ogólnokształcące z Uniwersytetem Jagiellońskim. Porozumienie to doprowadziło do przejęcia patronatu nad klasami humanistycznymi przez tę Alma Mater.

Wykład profesora na temat I wojna światowa i jej skutki wywołał u uczniów ogromne zainteresowanie, które przerodziło się w dyskusję między naszymi młodymi humanistami a wykładowcą najstarszej uczelni kraju. W moim odczuciu ogromne znaczenie dla atmosfery spotkania miała nie tylko ogromna wiedza naszego gościa ale także doświadczenie w pracy z młodzieżą licealną. Potrafił na sobie skupić uwagę naszych uczniów, mówiąc o sprawa trudnych i ważnych dla naszej historii ale zarazem wiedzę tę uzupełniał odpowiednio dobranymi przykładami historycznymi co powodowało, że młodzież ze skupieniem słuchała wykładu.

Kolejnym elementem współpracy między naszą szkołą a Uniwersytetem Jagiellońskim, są różnych formy zajęć dydaktycznych, czego przykładem są warsztaty z Kołem Naukowym Historyków UJ oraz zajęcia w Krakowie, w których uczestniczyć będzie klasa I c.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć