Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W tym roku stypendia w ramach programu "Nie zagubić talentu" trafiły do 109 uczniów uzdolnionych pod względem naukowym i artystycznym. W tegorocznej edycji programu stypendia naukowe przyznano 65 uczniom. W tym gronie znaleźli się finaliści i laureaci olimpiad i konkursów, m.in. w dziedzinie fizyki, matematyki, informatyki. Również czterech uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych za swoją ciężką pracę: Michał Dyrda, Michał Furgała, Mikołaj Jędruch, Miłosz Samek.

Warto podkreślić, że stypendia są konsekwencją wielu lat pracy i podporządkowania swego życia naukowym artystycznym pasjom. O tym, że talenty są nie tylko wielkim darem, ale i zadaniem, które wymaga wiele zaangażowania mówił w czasie uroczystości w czasie krótkiego wykładu ks. dr Krzysztof Budzyń, gratulując wszystkim nagrodzonym.

"To wydarzenie jest jednym z najważniejszych skierowanych do młodych ludzi. Wasze kariery, przyszłość, wasze drogi na rynku pracy będą określały to, jak Podkarpackie będzie za kilka i kilkanaście lat wyglądało. Jestem szczęśliwy, że mogę nagrodzić ludzi młodych, pracowitych, ambitnych i utalentowanych. To właśnie z myślą o was mówimy - nie chcemy zagubić talentów, chcemy pomóc wam się rozwijać i z dumą obserwować, jak w przyszłości z pożytkiem dla siebie i dla swego regionu oraz kraju wykorzystujecie swoje umiejętności"- powiedział w czasie uroczystości marszałek Władysław Ortyl.

G R A T U L U J E M Y

Link do zdjęć - zobacz

Kategoria: