Pożegnanie klas III (aktualizacja)

27 kwietnia maturzyści zakończyli edukację w I LO. O godzinie 9.00 w Katedrze uczestniczyli we mszy świętej. Uroczystość w auli szkolnej, o godzinie 10.30 otworzył śpiew hymnu narodowego w wykonaniu klasy IIa. Po wprowadzeniu sztandaru przez uczniów klas trzecich miała miejsce ceremonia przekazania go pocztowi złożonemu z drugoklasistów. Następnie prowadzący uroczystość: pani Beata Kryńska i wicedyrektor, pan Marek Magdziak przywitali gości. Kolejnym punktem programu były przemówienia: Dyrektora szkoły, pana Tomasza Dziumaka, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pana Artur Derdziaka oraz Przewodniczącego Rady Rodziców, pana Marka Pacławskiego. Głos zabrali również: ubiegłoroczna Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Julia Szczęsna oraz obecny Przewodniczący SU, Aleksander Mokrauz. Wśród gości byli również: Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu, pan Robert Sosnowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Jarosław Dyrda, rodzice a także absolwenci. Oficjalną część uroczystości zamknął hymn Słowaka. Nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz zdobyli świadectwa z wyróżnieniem, zasłużyli się dla szkoły pracą społeczną, działalnością kulturalną lub uzyskali wzorową frekwencję. Dyrektor liceum złożył także podziękowania na ręce rodziców za zaangażowanie w sprawy szkoły. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez klasę III a oraz koncert chóru w skład, którego weszli uczniowie Słowaka. Po uroczystości w auli maturzyści wykonali pamiątkowe zdjęcia i spotkali się z wychowawcami w klasach, był to czas na odebranie świadectw ukończenia szkoły, ostatnie zdjęcia i wspomnienia.

Pozostaje nam życzyć wszystkim maturzystom powodzenia w zdawaniu egzaminu dojrzałości. Trzymamy kciuki!

Poniżej lista uczniów, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach.

Michał Chmura
• Laureat III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki;
• Laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Matando 2017;
• Laureat III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z fizyki w roku akademickim 2017/2018;
• Laureat I miejsca XXXIII i Finalista w XXXII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała;
• Zajęcie II miejsca i zdobycie tytułu laureata w XVII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej SAPERE AUDE;

Jan Busz
• Finalista w XXXIII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała;
• Finalista w XVI Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji;

Paweł Pawłucki
• Laureat II miejsca w XXXI Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała;
• Finalista w XXXII i XXXIII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała;
• Wyróżniony Finalista w XVI i XVII Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji;
• Finalisty Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach;

Bernard Preyer
• Finalista XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Justyna Żołnierz
• Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie w r. szkolnym 2016/2017
• Laureatka XXII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w 2018 r.

Michał Kondrat
• Finalista XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej;
• Finalista X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Katarzyna Domagalska
• Finalistka XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z fizyki w roku akademickim 2017/2018
• Zajęcie I miejsca i zdobycie tytułu Laureata w XVII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej SAPERE AUDE;

Zbigniew Żeglecki
• Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Maciej Wasilewski
• Finalista XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z fizyki w roku akademickim 2017/2018;
• Laureat XVII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej SAPERE AUDE

Kamila Maziarczyk
• Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2016/2017

Paweł Jeżak
• Wyróżniony Finalista w Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. F. Leji

Mateusz Bąk
• I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "Życie i twórczość J. Słowackiego”.

Uczniowie z najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły:
Michała Chmura 5,25
Renata Napierko 4,76
Zbigniew Żeglecki 4,76
Mateusz Bąk 4,76

Osoby, które uzyskały 100% frekwencji za okres trzech lat edukacji:
III B Katarzyna Kostelecka
III F Anna Gawan

POCZET SZTANDAROWY
III A – Katarzyna Domagalska, Weronika Król, Paweł Machaj
III B – Artur Hawajski
III C – Klaudia Kordek, Monika Mościszko