Porozumienie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika z Torunia

Dnia 2 marca br. pan dyrektor, Tomasz Dziumak, kierownik Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii UMK, Dominika Panek oraz nauczyciel chemii, Agata Zięba-Warcholak podpisali porozumienie o współpracy. Nasze liceum jest jedną z trzech szkół w Polsce, które zawarły taką umowę z UMK, a jedyną w Polsce południowo-wschodniej. Porozumienie to oficjalny wyraz doskonałej, owocnej współpracy, nawiązanej już w roku 2010, kiedy to pracownicy CChwMS zaczęli prowadzić w naszej szkole zajęcia warsztatowe dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli chemii.
Celem porozumienia są wspólne działania na rzecz promocji chemii, edukacji chemicznej, popularyzacji osiągnięć nauki i techniki oraz promocji obu instytucji. Przewidywane są: organizowanie spotkań z młodzieżą szkolną, przeprowadzanie kursów przygotowujących do egzaminu maturalnego, prowadzenie warsztatów edukacyjnych dla młodzieży i nauczycieli, aplikowanie o granty dydaktyczne i projekty edukacyjne, konsultowanie problemów chemicznych w klasach realizujących chemię w zakresie rozszerzonym.
Osobami odpowiedzialnymi za koordynowanie działań w ramach współpracy są: z ramienia szkoły – Agata Zięba-Warcholak, a z ramienia CChwMS – Dominika Panek.