Powstaje „Szkolna pracownia filmowa” w sali 35

Polski Instytut Sztuki Filmowej razem z firmą KPD (partnerem technologicznym Filmoteki Szkolnej) stworzy w 16 szkołach w Polsce, macierzystych placówkach regionalnych liderów Filmoteki Szkolnej ( w województwie podkarpackim tę funkcję pełni Ewa Musiał) „Szkolne pracownie filmowe”. Jedna z nich powstanie więc w przemyskim „Słowaku” w sali 35.

Sfinansowane zostaną: zakup projektorów, systemu nagłośnieniowego, ekranów i innego potrzebnego sprzętu, jak również przystosowanie sal pod tym kątem (wyciemnienie okien, pomalowanie ścian itp.). Dzięki pracowni filmowej możliwe będzie oglądanie filmów na trzy sposoby: przez komputer (to, co teraz funkcjonuje), przez serwer HD oraz przez player (usługa SmartTV). Szkolna pracownia filmowa stanie się nie tylko okazją do oglądania filmów w doskonałej jakości i kinowych warunkach, ale też będzie stanowić centrum edukacji filmowej w szkole, mieście i regionie. W niej także będą odbywać się zajęcia z edukacji filmowej.

W kwietniu czeka nas uroczysta inauguracja szkolnej pracowni filmowej z udziałem filmoznawcy, krytyka filmowego, dziennikarzy oraz zaproszonych gości. Szczegółowy program inauguracji pojawi się wkrótce. Chętnych do udziału w tej imprezie promocyjnej zapraszamy już dziś!

Ewa Musiał