15 maja br., o godz.11.00 w naszym liceum odbyła się inauguracja Pracowni Filmoteki Szkolnej. Z dawnej klasy lekcyjnej nr 35 pozostały wspomnienia.... Sala stała się kinem, wyposażonym w profesjonalny sprzęt: projektor, ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.

Uroczyste otwarcie Pracowni rozpoczęła konferencja prasowa, w której uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele mediów. Przy stole prezydialnym zasiedli:
Anna Sienkiewicz – Rogowska – Pełnomocnik Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Robert Choma - Prezydent Przemyśla
Tomasz Dziumak - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego
Marek Stacharski – reżyser, absolwent „Słowaka”
Dr Artur Majer – filmoznawca
Ewa Musiał – polonistka, Lider Filmoteki Szkolnej

Każda z wyżej wymienionych osób wyraziła radość i satysfakcję z powstania pracowni filmowej jak również nadzieję na upowszechnianie edukacji filmowej i zainteresowanie młodego widza sztuka filmową.

Inicjatorką tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest p. Ewa Musiał, współpracująca z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, dzięki której „Słowak” stał się jedyną szkołą w województwie podkarpackim, która może poszczycić się Pracownią Filmoteki Szkolnej.

Relacje z przebiegu otwarcia Pracowni Filmoteki Szkolnej znajdują się na stronach:
Pierwsza to reportaż filmowy jaki powstał podczas uczniowskich warsztatów dziennikarsko-reporterskich towarzyszących oficjalnemu otwarciu pracowni.

- przemyskie.info
- radio.rzeszow.pl
- portalprzemyski.pl
- tvpodkarpacka.pl