Spojrzenie na Amerykę Łacińską

W dniach 10-11 grudnia 2008 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Przemyślu odbyły się warsztaty z młodzieżą pt.: "Spojrzenie na Amerykę Łacińską", które przeprowadzili pani Magdalena Pardel i pan Paweł Trefler (absolwent naszej szkoły). Warsztaty te stanowiły cześć imprezy "Ameryka Łacińska - podboje i wyboje", którą zorganizowano w naszym mieście dzięki środkom z programu "Wolontariat Polska Pomoc" pod auspicjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Organizatorami warsztatów, wystawy zdjęć z Argentyny, Belize, Brazylii, Chile, Gwatemali i Meksyku oraz koncertu Anny Maklakiewicz-Pawluśkiewicz (wiolonczela) i Małgorzaty Góry (fortepian) - Spotkania z muzyką z Nowego Świata: Meksyk, Kuba, Argentyna - byli: I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa z Wrocławia. Patronat objęła Ambasada Meksykańskich Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Cel warsztatów stanowiło głównie przybliżenie problematyki praw człowieka w krajach Ameryki Łacińskiej. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z geografią, historią i kulturą tego regionu.

Sprawozdanie przygotowane przez KNH

Zobacz GALERIĘ zdjęć