„Piękna nasza Polska cała” – taki tytuł nosił konkurs fotograficzny zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu. Celem organizatorów konkursu było budzenie uczuć patriotycznych uczniów poprzez zwrócenie uwagi na piękno ojczystej przyrody, architektury, historii oraz dzielenie się tym pięknem z innymi. Uczestnicy tego przedsięwzięcia mieli możliwość rozwijać swoją wrażliwość artystyczną, kreatywność oraz wyobraźnię. Zatem fotografie zgłoszone do konkursu przedstawiały oryginalne ujęcia zabytków, ciekawych i tajemniczych miejsc oraz ojczystej fauny i flory.

Wręczenie nagród laureatom konkursu miało miejsce 27 listopada 2019 r. w siedzibie biblioteki, gdzie pod opieką Pani Anny Szopy zawitała grupa uczniów z naszej szkoły (z klas I Ag, I Bg, I Cg oraz III b). Nie byli to przypadkowi licealiści, ale zwycięzcy. Sukces niebywały, bo aż 10 osób ze „Słowaka” otrzymało nagrody i wyróżnienia.
Szczegółowe wyniki prezentują się następująco:
I miejsce – Martyna Foryś I Ag – Diabelski młyn /Gdańsk/,
III miejsce ex aequo – Joanna Plęs I Cg – Łazienki Królewskie /Warszawa/
oraz Aleksandra Kondrat I Bg – Kraków.

Wyróżnienia otrzymali:
Krzysztof Cioch III b – Przemyski rynek w tajemniczej szacie,
Aleksandra Jurczyszyn I Cg – Wiejska sielanka,
Aleksandra Stasiowska I Bg – Zakopane,
Bartosz Dańko I Ag – Most do natury /Brylińce/,
Wiktoria Ciechan I Bg – Molo /Sopot/,
Aleksandra Kamińska I Ag – Łąka jesienią /Dubiecko/,
Stanisław Szopa I Ag – Zimowy oddech /Przemyśl/.

Na zakończenie uroczystości miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej, obejmującej prezentację prac nagrodzonych i wyróżnionych.
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy owocnego kontynuowania pasji fotograficznej!

AB