Od 4 do 9 listopada trwało pierwsze spotkanie w ramach projektu Comenius ” Jedna Europa, wiele krajów ”. Udział w nim wzięły nauczycielki j. angielskiego w naszej szkole, Joanna Fudała i Renata Pobidyńska.

Spotkanie, które odbyło się w pięknym hiszpańskim miasteczku Puebla de Sanabria, miało na celu rozpoczęcie współpracy między ośmioma szkołami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Rumunii, Chorwacji, Turcji, Bułgarii i Polski. Wspólny projekt, który został zaakceptowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, ma na celu promocję naszych miast i szkół oraz zapoznanie partnerów z tradycją i współczesnością naszych regionów. Będziemy się uczyć o zwyczajach, kuchni i codziennym życiu uczniów ze szkół partnerskich. Młodzież będzie przygotowywać projekty o naszym mieście, o tym, czym chcemy się pochwalić i z czego jesteśmy dumni. Będzie również brać udział w wyjazdach zagranicznych do Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Węgier, Turcji i Bułgarii. W pierwszym spotkaniu wzięli udział nauczyciele koordynujący projekt w swoich szkołach. Opracowali oni szczegółowy program jego realizacji. Przed nami ciężka praca, ale bardzo się cieszymy, że możemy brać udział w tym niezmiernie ciekawym projekcie.

Renata Pobidyńska