Uczniowie Słowaka w Belgii

W dniach 28.09-02.10. 2014 r. uczniowie naszej szkoły : Mateusz Gemra (III a), Przemysław Wołoszyn (II c), Jakub Rzeźniczek i Paweł Brzostowski (II e) oraz Marcin Hamielec (II g) pod opieką Pani mgr Edyty Rudnickiej uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez europosła Tomasza Porębę w związku z zajęciem pierwszego miejsca ww. uczniów w przemyskiej historycznej grze miejskiej. W pierwszej kolejności celem stała się Bruksela, stolica Belgii oraz Unii Europejskiej. Głównym punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim oraz spotkanie z posłem Tomaszem Porębą. Młodzież mogła również podziwiać wybudowaną w stylu gotyckim i słynącą z pięknych witraży Katedrę św. Michała i św. Guduli; późnogotycki Ratusz z wysoką na 96 metrów wieżą, usytuowany na Wielkim Placu (Grand Place); Manneken Pis, jeden z symboli miasta, oraz Atomium – powiększony o 150 miliardów razy model kryształu żelaza. Drugim zwiedzanym miastem była Antwerpia. Tu na szczególną uwagę zasługuje Katedra Najświętszej Marii Panny wybudowana w stylu gotyckim, mogąca poszczycić się mianem jednej z najwyższych budowli sakralnych na świecie oraz średniowieczny zamek Het Steen.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć