Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września, w środę rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzień wcześniej, o godzinie 18.00 została odprawiona Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej w intencji społeczności I Liceum Ogólnokształcącego. Na formę inauguracji roku szkolnego miała wpływ trwająca epidemia COVID -19. Dzień 1 września dla wszystkich uczniów liceum rozpoczął się uroczystym spotkaniem z dyrekcją i wychowawcami w auli, ale młodzież została podzielona na grupy. Zorganizowano osobne spotkania dla klas drugich, trzecich po gimnazjum i po szkole podstawowej oraz klas pierwszych.

O godzinie 10.30 wraz z pierwszoklasistami, Dyrekcją liceum i Gronem Pedagogicznym oficjalnie rok szkolny w auli Słowaka zainaugurowali zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Przemyśla, pan Bogusław Świeży, Nadkomisarz pan Sobiesław Szydło – w zastępstwie za Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Ekspert Służby Celno - Skarbowej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, pani Monika Jasina, Kierownik przemyskiej filii Krajowej Szkoły Skarbowości, pan Robert Bal, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pani Dorota Thier oraz Przewodniczący Rady Rodziców I LO, pan Franciszek Grzech.

Podobnie jak Dyrektor liceum, pan Tomasz Dziumak, goście zabierający głos w swoich przemówieniach życzyli uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, wytrwałości, a także zdrowia. Nie można było uniknąć nawiązań do poprzedniego roku szkolnego, który w większej części wypełniło nauczanie zdalne. Ta przedłużająca się forma edukacji uświadomiła wszystkim, jak duże znaczenie w niej mają osobiste relacje. Dlatego życzono sobie, aby w bieżącym roku szkolnym nauka mogła się odbywać w budynku liceum.

Po zakończonej uroczystości młodzież spotkała się z wychowawcami w salach lekcyjnych, aby zapoznać się z planem zajęć.

Kategoria: