W dniu 21 września, o godzinie 10., w auli naszego liceum miało miejsce uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego nauczycielom, którzy uzyskali akceptację komisji kwalifikacyjnej w tym roku, a zatrudnieni są w szkołach z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, M. Przemyśla i przeworskiego.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego i powitaniem gości: Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Jacka Wojtasa, Kierownika Oddziału Kuratorium Oświaty w Przemyślu, Janiny Mielnikiewicz, Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Piotra Idzikowskiego oraz gospodarza – Dyrektora I LO, Tomasza Dziumaka.

Główną część uroczystości poprzedziła suita rzeszowska w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Sanowiacy”, tworzonego przez nauczycieli i rodziców z Gimnazjum w Dubiecku i z Zespołu Szkół w Przedmieściu Dubieckim.

Następnie zgromadzeni wysłuchali krótkiego wystąpienia Pana kuratora i osobiście przyjmowali z Jego rąk akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego, wraz z gratulacjami. Dość licznie reprezentowany był „Słowak”. Akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego otrzymali: Mariusz Fudała, ks. Jerzy Gałązka, Renata Majewska, Agnieszka Organ, ks. Jerzy Piegdoń, Agata Szałajko, Rafał Tarnawski, Aneta Żurowska.
(az)

kliknij w zdjęcie aby powiększyć